fbpx
+38 (044) 496-01-20

Екологічний стан та екологічне обстеження (EDD)

Проведення екологічного обстеження

Необхідність передбачити, виміряти та мінімізувати дані ризики призвела до появи на ринку послуг із оцінки екологічної складової транзакцій та інвестпроектів, що в світовій практиці відповідає поняттю «Еnvironmentalduediligence» (EDD).

Метою проведення даної процедури є забезпечення Замовника повною та достовірною інформацією стосовно екологічних та соціальних впливів проекту/бізнесу, зокрема про:

 • поточний екологічний стан матеріальних активів;
 • відповідність вимогам національного законодавства, міжнародним стандартам та найкращим світовим практикам;
 • ефективність існуючої системи екологічного управління;
 • величину потенційних екологічних ризиків і значущість їх потенційних наслідків;
 • рівень відповідальності в екологічному і соціальному вимірах.

Поінформоване прийняття рішень дозволяє Покупцеві уникати небажаних ситуацій пов’язаних із:

 • зниженням вартості активів з екологічних причин;
 • необхідністю відшкодування екологічних збитків (кошти за проведення рекультивації забруднених земель, видалення небезпечних відходів та отруйних речовин, тощо) у результаті набуття прав власності на відповідні матеріальні активи;
 • репутаційними втратами, що трапляються внаслідок зв’язків із компаніями, які демонструють низький рівень екологічної та соціальної відповідальності.
Екологічне обстеження

В свою чергу, при проведенні EDD, Продавець отримує наступні можливості та переваги:

 • підвищення інвестиційної привабливості завдяки завчасному виявленню та  усуненню негативних екологічних аспектів, що впливають на вартість активу;
 • пришвидшення процесу продажу внаслідок повної готовності надати всім потенційним покупцям вичерпну інформацію щодо екологічних впливів діяльності компанії чи проекту;
 • захист конфіденційної інформації внаслідок усунення необхідності надання доступу до такої інформації кожному з потенційних покупців/інвесторів, в разі проведення ними власних процедур оцінки. 
Екологічне обстеження - Фото №2

В рамках Environmental Due Diligence (екологічного обстеження) визначаються і оцінюються ризики, пов’язані з можливим забрудненням навколишнього середовища до і під час придбання або продажу майна, а також досліджуються питання впливу природоохоронних вимог і норм на вартість майна та бізнесу. 

Environmental Due Diligence (Екологічне обстеження) проводиться з метою надання інвестору або потенційному покупцеві об’єктивної інформації про дійсний стан об’єкта і виявлення можливих несприятливих екологічних наслідків (зокрема, забруднень), пов’язаних з історичним використанням. 

Екологічне обстеження                                       - Фото №3

Процедура екологічного обстеження включає розгляд таких питань:

 • визначення можливих минулих, нинішніх і майбутніх забруднень і пов’язаних із цим ризиків;
 • оцінка ефективності функціонування системи управління навколишнім середовищем;
 • оцінка відповідності стану основних виробничих потужностей та технологій нормативним вимогам;
 • оцінка можливих ризиків, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища, і витрат, пов’язаних з відновленням якості навколишнього середовища;
 • розроблення ефективних заходів щодо усунення/зменшення екологічної шкоди.

 

Екологічне обстеження (EDD) разом з НВП «Екозахист»

НВП «Екозахист» має досвід проведення екологічних обстежень ділянок в рамках проектів комплексного обстеження майна з залученням технічних експертів і представників провідних юридичних компаній. 

Екологічне обстеження - Фото №4

Володіючи багатим досвідом та визнаною кваліфікацією в сфері екологічного аудиту та консалтингу, НВП «Екозахист» пропонує Вам висококваліфіковані послуги з проведення оцінки екологічних складових проектів/транзакцій (EDD).

Спеціалісти НВП «Екозахист» охоче нададуть більш детальну інформацію про комплексне проведення оцінки екологічних складових проектів (Environmental Due Diligence (Екологічне обстеження), та готові обговорити форми співпраці при зустрічі, або за контактами вказаними у відповідному розділі сайту.

Екологічне обстеження                                       - Фото №5

Отримати консультацію еколога

Якщо у Вас є будь-які питання, Ви можете звернутись за допомогою до нашого фахівця

Отримати консультацію еколога