ІТНВПВ — індивідуальні технологічні нормативи використання питної води, установлені для кожного підприємства окремо, розраховані для сучасного рівня технологій та існуючого стану систем водопостачання та водовідведення.
Процес розробки ІТНВПВ регламентується наступною законодавчою базою:
- Водний Кодекс України.
- Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 179 від 25 червня 2014 р. «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження технологічних нормативів використання питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення», (далі — Наказ № 179).
- Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 180 від 25 червня 2014 р. «Про затвердження Методики розрахунку втрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання», (далі — Наказ № 180).
- Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 181 від 25 червня 2014 р. «Про затвердження Методики розрахунку технологічних витрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення», (далі — Наказ № 181).

ІТНВПВ встановлюються для:
- втрат питної води;
- технологічних витрат питної води в системах водопостачання;
- технологічних витрат питної води в системах водовідведення.
Згідно законодавства показник ІТНВПВ (індивідуальних технологічних нормативів використання питної води) поділяються на поточні та перспективні та вимірюються у куб.м. на 1000 куб.м. піднятої води.
Розрахунок ІТНВПВ може проводитись спрощеним способом (коли ІТНВПВ втрат не перевищує 200 куб.м. на 1000 куб.м. піднятої води) та детальним (для всіх інших підприємств).
Поточні ІТНВПВ — технологічні нормативи, установлені з урахуванням існуючих рівнів технологій для конкретного підприємства.

Поточні ІТНВПВ призначені для нормування водокористування існуючих підприємств. Вони використовуються для:
- визначення нормативних обсягів використання води підприємством;
- обґрунтування потреби у воді для отримання дозволів на спеціальне водокористування;
- планування й організації поточного контролю за водогосподарською діяльністю;
- визначення витрат операційної діяльності на одиницю продукції (послуг) та базових тарифів.
Якщо вам необхідно розробити питомі норми водоспоживання та водовідведення делегуйте це професіоналам із досвідом – фахівцям НВП «Екозахист».



