fbpx
+38 (044) 496-01-20

Екологічний податок: розрахунок та ставки

Діяльність, що підпадає під сплату екоподатку

Згідно ст. 14 Податкового кодексу України екологічний податок – загальнодержавний обов’язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об’єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року;

Для максимально точного і об’єктивного підрахунку розмірів сплати екоподатку за забруднення навколишнього середовища і розміщення відходів або сплати збитків, спричинених навколишньому середовищу (засмічення земельних ділянок, забруднення атмосферного повітря, понаднормативних скидів) за негативні впливи, експерти НВП «Екозахист» проводять аналіз поточного екологічного стану Вашого об’єкта та відповідність нормативним вимогам Вашої екологічної дозвільної та технічної документації.

Складання щоквартальних розрахунків плати екологічного податку та рекомендацій щодо оптимізації таких платежів

Розрахунок екологічного податку з НВП «Екозахист»

Фахівці НВП «Екозахист» можуть вчасно і обґрунтовано розрахувати екологічну плату за забруднення навколишнього середовища (екологічний податок) для Вашого підприємства, заощадивши вам час та кошти.

Зазвичай екологічна податкова звітність містить дані про нараховані податкові зобов’язання за певний період, розміри штрафів за забруднення навколишнього середовища або несвоєчасну сплату екологічних податків в бюджет.

Однак, багаторічний досвід НВП «Екозахист» показує, що в даний час багатьом підприємствам більш вигідно платити екологічні податки, сплачувати адмінштрафи і збори, ніж вводити екологічні технології для зменшення негативного впливу на навколишнє середовище і знижувати величини податкових зобов’язань перед бюджетом. Наша діяльність спрямована на пошук балансу між екологічними впливами підприємства та економічною ефективністю його роботи.

Складання щоквартальних розрахунків плати екологічного податку та рекомендацій щодо оптимізації таких платежів - Фото №2

Якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку. Інакше платник екологічного податку зобов’язаний подавати податкові декларації в повному обсязі.

У випадку, якщо у Вас виникають питання щодо правильності заповнення податкової декларації екологічного податку та невпевненість щодо повноти сплати екологічного податку, якщо Ви не впевнені, що сплата екологічного податку Вашим підприємством здійснюється коректно, звертайтеся до екологічних аудиторів НВП «Екозахист», адже співпраця з НВП «Екозахист» – найкоротший шлях до екологічно безпечного бізнесу.

 

Складання щоквартальних розрахунків плати екологічного податку та рекомендацій щодо оптимізації таких платежів                                       - Фото №3

Отримати консультацію еколога

Якщо у Вас є будь-які питання, Ви можете звернутись за допомогою до нашого фахівця

Отримати консультацію еколога