fbpx
+38 (044) 496-01-20

Екологічний аналіз: радіологічні методи дослідження

Як правило, окремі екологічні аналізи і виміри рекомендується проводити у випадках екологічного дослідження того або іншого об’єкту, коли напевно відомий чинник негативного впливу на екологію життєвого простору.

У сучасному світі людському організму дуже складно протистояти шкідливим чинникам довкілля, оскільки крім природних чинників, на нього впливає величезна кількість техногенних факторів.

Як відомо, найбільшу частину часу ми проводимо в приміщеннях: запилений офіс, з ретранслятором мережі состового зв’язку на даху, шумний цех, темний склад, з підвищеною вологістю, аудиторія з вікнами, що не відкриваються, клас із недостатнім освітленням, будинок або квартира, загромаджені різною побутовою технікою, дача в бетонних перекриттях якої використаний матеріал невідомого походження. Чи, наприклад, усі, хто знаходиться в підвальних приміщеннях і на перших поверхах, іноді, не знаючи того, дихають повітрям забруднени радоном, який дуже активно накопичується в закритому просторі.

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації)

За багато років науково-технічного прогресу вченими були сформульовані норми дії різних чинників довкілля на людський організм. Якщо той або інший чинник знаходиться в межах цих норм впливу, його прийнято вважати безпечним, і, навіть, нешкідливим. Як правило, такі норми відповідають природним можливостям організму відновлюватися після несприятливої дії на нього. Якщо ж чинники довкілля виходять за межі встановлених норм, вважається, що організм не здатний протистояти зовнішньому впливу. Тобто той або інший чинник визнається шкідливим і навіть небезпечним.

 Кожна людина повинна точно уявляти, в яких умовах вона знаходиться, під впливом яких чинників і який ступінь їх небезпеки. Від цього залежить якість нашого життя. Для оцінки впливу різних чинників існують спеціальні методи і засоби вимірів із широким спектром вимірювальних можливостей.

Рекомендовані НВП «Екозахист» переліки окремих екологічних аналізів дозволяють отримувати максимально можливу інформацію про якісний склад предмета експертизи, як то вода від різних джерел водоспоживання, повітря, ґрунти і матеріали, продукти харчування, будівельні конструкції і матеріали. Окремі екологічні виміри, чи окремі екологічні аналізи, проводяться НВП «Екозахист» як в рамках атестації робочих місць, так і у рамках виробничого контролю, і під час загальних санітарно-гігієнічних досліджень.

Щоб мати досить повне уявлення про екологічний стан середовища, фахівці НВП «Екозахист» розробили комплексне екологічне обстеження, що включає дослідження найбільш поширених чинників екологічного ризику, що впливають на людину.

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації) - Фото №2

Зокрема, ми рекомендуємо провести комплексне екологічне обстеження приміщень в наступних випадках:

 • ви або ваші колеги відчувають дискомфорт в офісі (квартирі, котеджі), або стан здоров’я при попаданні в приміщення відчутно погіршується;
 • ви збираєтеся придбати (орендувати) новий офіс (квартиру, котедж);
 • в квартирі проживають діти, особи з ослабленим здоров’ям, вагітні жінки;
 • ви маєте намір зробити ремонт (перепланування) і хочете привести приміщення у відповідність з вимогами екологічної безпеки (виявивши усі внутрішні джерела екологічного ризику);
 • ви хочете виключити появу в приміщенні чинників, що впливають на здоров’я людини.

Замовивши НВП «Екозахист» комплексне екологічне обстеження приміщення, Ви матимете чітке уявлення про екологічний стан приміщення і можливі чинники екологічного ризику, а також способи вирішення наявної проблеми.

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації)                                       - Фото №3

Команда фахівців НВП «Екозахист», залежно від типу комплексного обстеження і цілей дослідження, проведе:

 • дослідження електромагнітної обстановки (вимірювання електромагнітних полів) радіо- і СВЧ- діапазону – від радіозв’язку, Bluetooth -пристроїв, стільниковому зв’язку; електромагнітних полів низьких частот – від зовнішніх і внутрішніх джерел (ЛЕП, ТП, електрощитової, електропроводки будинку, ліфтових камер, внутрішньої електропроводки і електроприладів);
 • вимірювання рівнів радіаційного фону і пошук локальних джерел радіації;
 • вимірювання рівнів шуму (залежно від типу обстеження);
 • вимірювання параметрів інсоляції та освітленості;
 • вимірювання параметрів мікроклімату;
 • відбір проб повітря для аналізу на основні і найбільш вірогідні в цій ситуації забруднювачі (залежно від типу обстеження);
 • відбір проб води для аналізів (залежно від типу обстеження);
 • відбір проб ґрунтів, будматеріалів для аналізу (залежно від типу обстеження).

Підбір компонентів для аналізу здійснюється фахівцями НВП «Екозахист», індивідуально для певного випадку.

За результатами інструментальних і лабораторних досліджень НВП «Екозахист», Вам видається письмовий звіт, що містить протоколи досліджень проб (порівняно з державними нормами і фоновими значеннями), протоколи про інструментальні виміри, схему, висновок про екологічний стан приміщення, виявлені чинники, що роблять несприятливий або шкідливий вплив на здоров’япроживаючих, або працюючих людей, джерела впливу, а також реальні способи усунення наявних проблем і профілактики виникнення екологічного ризику.

У разі, якщо Вам треба підібрати комплексне обстеження – звертайтеся за консультаціями до фахівців НВП «Екозахист» за контактами вказаними у відповідному розділі сайту.

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації) - Фото №4

Вимірювання електричних і магнітних полів

Компанія НВП «Екозахист» проводить різні роботи по вимірюваннях електромагнітного поля в приміщеннях і на вулиці, в тому числі для атестації робочих місць, а саме:

 1. Вимірювання напруженості електричного і магнітного полів частотою 50 Гц (промислові частоти).

Рекомендується при проведенні дослідження дії електромагнітних полів від ЛЕП, кабелів, промислового устаткування, трансформаторів (ТП), відкритих/закритих розподільних пристроїв (ВРУ, ЗРУ), оргтехніки та ін. – на житлові і громадські приміщення, території, робочі місця.

 1. Вимірювання електромагнітного поля від оргтехніки, комп’ютерів, відеодисплейних терміналів.

НВП «Екозахист» досліджується напруженість електричного поля в діапазоні частот 5 Гц – 400 кГц, щільність магнітного потоку в діапазоні частот 5 Гц – 400 кГц в житлових будинках і офісах.

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації)                                       - Фото №5
 1. Вимірювання електромагнітного поля Радіо- і СВЧ- діапазону.

НВП «Екозахист» досліджується вплив поля в діапазоні частот 30 кГц- 300 МГц і густина потоку енергії електромагнітного випромінювання (ГПЕ) в діапазоні частот 300 МГц- 300 ГГц в квартирах і офісах, на територіях житлової забудови і на робочих місцях від:

 • побутової радіоелектронної апаратури;
 • засобів зв’язку і інформатики;
 • антен стільникового (мобільного) зв’язку;
 • ретрансляційних вишок радіозв’язку;
 • мікрохвильових печей;
 • bluetooth і wi–fi передавачів;
 • мобільних телефонів;
 • та ін.
 1. Вимірювання напруженості електростатичного поля.

Рекомендується при вимірі електростатичного поля на робочих місцях, в житлових будівлях від:

 • електроустаткування;
 • моніторів;
 • обчислювальної техніки;
 • конторського устаткування;
 • ігрових автоматів;
 • та ін.

За результатами досліджень Замовнику видається протокол з виміряними рівнями електромагнітного (електростатичного) поля, порівняння отриманих значень із нормативами передбаченими ДСТУ, ДСН, і міжнародними рекомендованими нормами (MPR II, норми ВОЗ та ін.), з додатком схем досліджень та ін.

В разі, якщо Вам необхідно підібрати обстеження по вимірам електромагнітного поля – звертайтеся за консультаціями до фахівців НВП «Екозахист» за телефоном: (044) 496-01-20.

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації) - Фото №6

Радіаційні виміри

Компанія НВП «Екозахист» проводить різні роботи в області дозиметричного контролю, а саме:

 Радіаційне обстеження (екологічні дослідження) транспорту, металобрухту і ін. вантажів, об’єктів, земельних ділянок(у тому числі, для проектування і будівництва будівель і спорудрізного призначення, при відведенні земельних ділянок).

Радіаційне обстеження (екологічні дослідження) проводяться НВП «Екозахист» з метою:

 • вибору ділянки під забудову, або для інших господарських цілей;
 • ухвалення рішення про необхідність нормалізації радіаційної обстановки на ділянці (у тому числі під забудову);
 • застосування радонозахисних заходів при проектуванні, будівництві;
 • екологічного моніторингу (з’ясування екологічної радіаційної обстановки на ділянці, рівня забрудненості вантажів, відходів, промзони, об’єктів будівництва).

Роботи включають:

 • гама-зйомку території і визначення об’єму дозиметричного контролю (пошуковим радіометром), пошук локальних дозних аномалій;
 • вимірювання потужності дози гама-випромінювання в контрольних точках (дозиметром-радіометром).
 • вимірювання щільності потоку радону та бета-випромінювання з поверхні ґрунту на території ділянки забудови з використанням пробовідбірників і радіометра.

Додатково, при необхідності, виконується відбір проб ґрунту для аналізу на зміст гамма-випромінюючих радіонуклідів з місць з найбільшими значеннями ПЕД гамма-випромінювання.

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації)                                       - Фото №7
 1. Радіаційне обстеження житлових і громадських будівель (в тому числі, будівель, які вводяться в експлуатацію, після завершення будівництва, а такожоб’єктів і експлуатованих будівель і споруд різного призначення).

Радіаційне обстеження житлових будівель проводяться НВП «Екозахист» з метою:

 • визначення рівня радону в приміщеннях;
 • визначення радіаційного фону в приміщеннях;
 • пошуку локальних радіаційних аномалій (джерел);
 • ефективності проведених радонозахисних заходів;
 • радіаційного обстеження при здачі об’єктів завершеного будівництва в експлуатацію.

Роботи НВП «Екозахист» включають:

 • виміри потужності амбієнтної еквівалентної дози (ПЕД) гамма-випромінювання в контрольних точках (дозиметром-радіометром);
 • вимір еквівалентної рівноважної об’ємної активності ізотопів радону в приміщеннях будівлі;
 • гамма-зйомка приміщення і пошук локальних джерел радіоактивного випромінювання;
 • виміри активності ізотопів в продуктах харчування і предметах домашнього вжитку.
Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації) - Фото №8

НВП «Екозахист» може виявити джерело радіоактивного забруднення:

 • на ділянці;
 • в котеджі;
 • в офісі;
 • в квартирі;
 • в предметах повсякденного вжитку і продуктах харчування;
 • в робочій зоні.

За результатами вимірювань (обстеження) оформляється технічний звіт про радіаційне обстеження (екологічні дослідження) на ділянці, планованій під забудову, квартирі, офісі, інших об’єктах, а також протокол сертифікованої лабораторії НВП «Екозахист», і, при необхідності, інших лабораторій. Крім того, технічний звіт містить висновок еколога-експерта.

Вартість послуг з радіаційного обстеження для проектування і будівництва житлових і громадських будівель розраховується, виходячи з кількості точок, міри потенційної небезпеки обєкта досліджень і визначаються згідно із затвердженими цінами компанії НВП «Екозахист».

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації)                                       - Фото №9

 НВП «Екозахист» проводить вимірювання рівнів шуму (рівні звукового тиску, максимального і еквівалентного рівня звуку).

Можливості нашої акустичної лабораторії дозволяють проводити вимірювання:

 • в житлових і громадських будівлях, на території житлової забудови і територіях, призначених під будівництво;
 • на робочих місцях, в офісах, і на виробництві;
 • на місцях установки високоточного виробничого, обчислювального і наукового устаткування;
 • в приміщеннях на судах річкового і морського флоту, в прогулянкових катерах;
 • в салонах легкових і вантажних автомобілів;
 • в салонах літаків і вертольотів;
 • всередині рейкового і вертикального транспорту;
 • та ін.

Вимірювання рівнів шуму серед іншого можуть проводитися для таких джерел:

 • комп’ютерів, конторського устаткування і побутової техніки;
 • електричних приладів, ручних інструментів і електротехнічних виробів;
 • холодильних та кліматичних установок;
 • усіх видів транспортних засобів (наземних, підземних, повітряних, річкових, морських і вертикальних);
 • верстатів і технологічного устаткування.
Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації) - Фото №10

Наші додаткові можливості:

 • проведення цілодобового запису рівнів шуму і вібрації;
 • проведення сертифікаційних або порівняльних з ними випробувань різних джерел шуму на місцях їх установки – з метою визначення звукової потужності;
 • вимірювання шумів, близьких до порогу чутливості (від 2,5 дБ) від різних типів джерел в наявних унікальних заглушених приміщеннях;
 • знаходження напряму на джерело шуму.

Екологічна лабораторія НВП «Екозахист» має в розпорядженні велику приладову базу, і володіє Сертифікатом визнання вимірювальних можливостей виданого ДП «Укрметртестстандарт».

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації)                                       - Фото №11

Вимірювання показників інсоляції та освітлення робочої зони, в житлових і офісних приміщеннях.

Освітленість і інсоляція – одні з важливих чинників, що впливають на працездатність людини в приміщенні, на мікрофлору приміщення, на комфортність будинку і офісу.

Ми проводимо виміри природного і штучного освітлення та визначаємо:

 • освітленість робочої поверхні Е, лК;
 • яскравість L, Кд/м2;
 • коефіцієнт природної освітленості КПО, %
 • показник засліпленості Р, відн.од.;
 • відбиту блискучість;
 • нерівномірність розподілу яскравості, С, відн. од.
 • виміри освітленості і яскравості для атестації робочих місць.

 У разі, якщо Вам треба підібрати дослідження за визначенням показників освітлення і інсоляції – звертайтеся за консультаціями до фахівців НВП «Екозахист».

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації) - Фото №12

Показники мікроклімату робочої зони, в житлових і офісних приміщеннях.

Мікроклімат приміщення – дуже важливий чинник, що впливає на самопочуття людини в приміщенні, його працездатність.

Ми вимірюємо:

 • температуру повітря Т,°С;
 • швидкість руху повітря V, м/сек;
 • відносну і абсолютну вологість повітря,
 • індекс теплового навантаження середовища ТНС, 0С;
 • теплове випромінювання, Вт/м2;
 • та ін.

 У разі, якщо Вам треба підібрати дослідження за визначенням показників освітлення і інсоляції – звертайтеся за консультаціями до фахівців НВП «Екозахист».

Хімічний аналіз повітря

Компанія НВП «Екозахист» проводить газохімічний аналіз повітря в робочій зоні, в житлових і громадських приміщеннях на предмет наявності основних поширених забруднюючих речовин.

Якщо Вам потрібний специфічний аналіз на певні речовини або групи речовин, направляйте нам запити, і ми в найкоротші терміни складемо вам найбільш вигідні схеми досліджень. Терміни готовності результатів аналізів у вигляді протоколів, з виводами і рекомендаціями – до 10 робочих днів з дня відбору проб. Можливий терміновий аналіз (за 3 доби), за додаткову доплату.

 

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації)                                       - Фото №13

Відбір проб води для аналізу

КомпаніяНВП «Екозахист» проводить відбір проб і інтерпретацію протоколів по різних видах аналізу води:

 • аналіз питної води на основні характеристики (рекомендується для дослідження води з колодязів і неглибоких свердловин до 30 м);
 • аналіз питної води. Основні характеристики, природні і техногенні забрудники (рекомендований для аналізу води з артезіанських свердловин більше 30 м);
 • мікробіологічний аналіз питної води;
 • аналіз води з басейну (повний аналіз води з басейну по СанПіН, включаючи показники паразитологій).

Окрім аналізу питної води КомпаніяНВП «Екозахист» проводить аналіз води на різні, необхідні Замовнику показники і забруднювачі, аналіз води з водоймищ різного призначення, аналіз атмосферних стоків, госп-побутовихі виробничих стічних вод, аналіз води з басейну та ін. види аналізів.

Відбір проб ґрунтів для аналізу

Компанія НВП «Екозахист» проводить відбір проб і інтерпретацію протоколів по різних видах аналізу ґрунтів:

 • аналіз ґрунту на забруднювачі (рекомендується для загальної оцінки міри забрудненості ґрунту);
 • аналіз ґрунту на основні метали (рекомендується для оцінки ґрунтів, розташованих поблизу автомагістралей, проммайданчиків, ТЕС);
 • загальнодіагностичний аналіз ґрунту на родючість і забрудники (рекомендований для якнайповнішої оцінки забрудненості ґрунту і підбору необхідних добрив для вирощування рослин);
 • аналіз ґрунту на родючість (оцінка ґрунту перед вирощуванням рослин; рекомендований для садівників і городників);
 • аналіз ґрунту на мікробіологічні забрудники (досліджуються як наявність мікроорганізмів, зміст яких нормується ДСТУ, ГОСТ, так і окремі показники за узгодженням із Замовником, за наявності індивідуальних або алергічних реакцій на ті або інші плісневі грибки або бактерії);
 • аналіз на гербіциди, фунгіциди, инсектециди, пестициди і багато інших видів забрудників (може бути включений в аналіз ґрунту за бажанням Замовника).

В разі, якщо Вам треба підібрати дослідження по хімічному аналізу ґрунтів – звертайтеся за консультаціями до фахівцівНВП «Екозахист» за номерами телефонів:

(044) 496-01-20, (067) 829-32-34.

 

Проведення окремих аналізів (води, повітря, грунтів) і вимірювань фізичних факторів (радіації, електромагнітного поля, шуму, вібрації) - Фото №14

Отримати консультацію еколога

Якщо у Вас є будь-які питання, Ви можете звернутись за допомогою до нашого фахівця

Отримати консультацію еколога