НВП «Екозахист» надає професійні послуги з оцінки екологічних ризиків під час реалізації інвестиційних проектів, у випадках, передбачених законодавством.
Оцінка екологічного ризику може бути проведена НВП «Екозахист» на підставі інструктивних документів, затверджених методичних рекомендацій та наявних наукових і статистичних даних про екологічно значущі події, катастрофи, про вплив забруднення навколишнього середовища на стан біоценозів та ін.
Екологічний ризик (ЕР) – вірогідність появи негативних змін в навколишньому середовищі на всіх рівнях (від локального до глобального), викликаних антропогенним впливом внаслідок реалізації інвестпроекту.

Під екологічним ризиком також розуміють можливу міру небезпеки заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу у вигляді можливих втрат за певний час.
Оцінка екологічного ризику включає:
- вивчення сценаріїв можливих негативних впливів, аварій і їх наслідків для навколишнього середовища і населення;
- аналіз заходів попередження негативних впливів на навколишнє середовище та обмеження негативних наслідків аварій;
- розрахунок збитків, завданих діяльністю підприємства;
- деталізацію засобів зменшення таких збитків;
- оцінку впливу на навколишнє середовище залишкового забруднення;
- систему інформування контролюючих організацій та громадян про можливу небезпеку або аварію.

Повна або базова схема оцінки ризику передбачає проведення експертами НВП «Екозахист» чотирьох взаємопов’язаних етапів, а саме:
- ідентифікацію небезпеки;
- оцінку експозиції;
- характеристику небезпеки (оцінку залежності «доза-відповідь»);
- характеристику ризику.
Будь-які господарські чи інші рішення повинні прийматися з таким розрахунком, щоб не перевищувати межі шкідливого впливу на навколишнє середовище. Встановити ці межі складно, тому що пороги впливу багатьох антропогенних і природних факторів невідомі. Тому розрахунки екологічного ризику повинні бути достовірними та різноманітними, з виділенням ризиків для здоров’я людини і природного середовища.

Оцінка допустимого ризику особливо важлива під час прийняття рішень про інвестування у будівництво підприємств. Управління ризиком є логічним продовженням процесу оцінки ризику. Основні завдання управління ризиком – порівняльне вивчення факторів ризику, встановлення вагомості ризиків, їх ранжування і виявлення пріоритетів, обґрунтування найкращих в даній ситуації рішень щодо усунення або мінімізації ризику, а також оцінка ефективності і корегування оздоровчих заходів.
Управління ризиком базується на сукупності політичних, соціальних і економічних оцінок отриманих величин ризиків, порівняльної характеристики можливої шкоди для здоров’я людини і суспільства в цілому, можливих витрат на реалізацію різних варіантів управлінських рішень по зниженню ризику, та тих вигод, які будуть отримані в результаті реалізації заходів.
Співпраця з НВП «Екозахист» – ваш найкоротший шлях до екологічно безпечного бізнесу



