fbpx
+38 (044) 496-01-20

Дозвіл на спеціальне водокористування

Поняття дозволу на спецводокористування

Дозвіл на спеціальне водокористування – документ, що згідно ст. 49 Водного кодексу України надає право юридичним та фізичним особам здійснювати спеціальне водокористування.

Згідно ст. 48 Водного кодексу України, спеціальне водокористування (спецводокористування) – це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Це використання вод для задоволення потреб населення, промисловості, транспорту, сільського господарства та інших галузей економіки, включаючи право на забір води, скидання стічних вод. Для забору та/або використання води в об’ємі до п’яти кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води, дозвіл на спецводокористування не отримується. Всі умови, за яких дозвіл не отримується, наведено у ст. 48 Водного кодексу України.

Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами для задоволення питних потреб населення, господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб.

Отримання дозволу на спеціальне водокористування

Дозвіл отримується винятково на спецводокористування та встановлює ліміт (граничні обсяги) забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин.

Для водокористувачів міста Києва, Київської та Черкаської областей, зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи видача дозволу здійснюється Держводагентством. Для інших водокористувачів територіальними органами Держводагентства.

Отримання дозволу на спеціальне водокористування - Фото №2

Як отримати дозвіл на спецводокористування

Видача дозволу на спеціальне водокористування здійснюється за заявою на отримання дозволу на спеціальне водокористування  до якої додаються документи:

 • обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення;
 • опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод;
 • нормативи гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо);
 • затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, житлово-експлуатаційних підприємств та організацій);
 • копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів).та клопотанням водокористувача з обов’язковим обґрунтуванням потреби у воді.
Отримання дозволу на спеціальне водокористування                                       - Фото №3

Спеціальне водокористування може бути короткостроковим (на три роки) або довгостроковим (від трьох до двадцяти п’яти років).

Строки видачі дозволу на спеціальне водокористування становлять 30 календарних днів від дня реєстрації заяви.

За час свого існування НВП «Екозахист» зібрало фахівців в даній сфері та акумулювало значний досвід в підготовці та супроводі документації необхідної для отримання Дозволів на спецводокористування наших клієнтів. Тому, якщо ви зацікавлені в оперативному та якісному вирішенні даного питання, звертайтесь до нас – професіоналів НВП «Екозахист».

Отримання дозволу на спеціальне водокористування - Фото №4

Отримати консультацію еколога

Якщо у Вас є будь-які питання, Ви можете звернутись за допомогою до нашого фахівця

Отримати консультацію еколога