Санітарно-захисна зона (СЗЗ) підприємства – спеціальна територія, для якої законодавчо передбачений особливий режим використання. Введення обмежень експлуатації для СЗЗ – необхідний захід, покликаний забезпечити зменшення негативного хімічного, фізичного впливу на стан довкілля та здоров’я населення до встановленої норми. Група компаній «Екозахист» готова надати повний комплекс послуг з розробки та узгодження проектів встановлення, обґрунтування та скорочення СЗЗ, а саме:
- виявлення джерел негативного впливу на навколишнє середовище, організація проведення натурних вимірювань, необхідних для проведення розрахунків розсіювання забруднюючих речовин та розрахунків рівнів шуму, вібрації, електромагнітного впливу;
- отримання необхідної довідкової інформації щодо фонових забруднень території, ситуаційного плану розташування об’єкта, перспективи розвитку прилеглої території;
- визначення орієнтовного розміру санітарно-захисної зони підприємства по фактору хімічного забруднення атмосферного повітря з використанням програмних розрахунків.

При розробці проекту СЗЗ і проведення санітарно-епідеміологічної експертизи документації (матеріалів) щодо встановлення розмірів санітарно-захисних зон підприємств, промислових об’єктів і виробництв, груп промислових об’єктів і виробництв, споруд – використовуються технічні дані про об’єкти-аналоги, результати вимірювань, екологічного моніторингу експлуатації, питомі показники викидів та ін. нормативи впливів, встановлені законодавством та санітарними нормами і правилами. В даний час проект обґрунтування санітарно-захисної зони (СЗЗ) розробляється для промислових компаній і виробництв, які є джерелами забруднення навколишнього середовища і негативного впливу на здоров’я людини. Розробка проекту СЗЗ може бути однаково актуальна для підприємств, які знаходяться на стадії проектування, так і для тих, хто вже зміцнив свої позиції на ринку та планує модернізацію і реконструкцію.

Розробка проекту обґрунтування розміру санітарно-захисної зони проводиться для:
- споруджуваних і реконструйованих промислових підприємств.
- підприємств, що знаходяться в зоні житлової забудови.
- діючого підприємства за зверненням власників.
Обґрунтування розміру санітарно-захисної зони потрібно для споруджуваних і реконструйованих об’єктів, а також компаній, які модернізують виробництво, використовують технології, які не мають аналогів на території України. Розробка проекту скорочення СЗЗ потрібна і при збільшенні обсягів виробництва.

Розробка проекту санітарно-захисної зони потребується для діючих промислових об’єктів і виробництв I, II і III та IV класів небезпеки, які розташовуються поблизу сельбищної забудови (житло, заклади освіти, охорони здоров’я та ін.), у разі, якщо їх діяльність пов’язана з перевищенням встановлених гігієнічних нормативів або викликає невдоволення і скарги населення. Розрахунок конфігурації СЗЗ може проводитись за зверненням керівництва підприємства або адміністрацією будь-якого населеного пункту. На сьогоднішній день проект санітарно-захисної зони підприємства обов’язково входить до складу встановленої законодавством України проектної документації, необхідної при проведенні реконструкції об’єктів та при проектуванні будівництва нових підприємств та їх частин.

У разі, якщо нормативний розмір санітарно-захисної зони не дотримується, проект встановлення СЗЗ дозволяє обґрунтувати скорочення розміру санітарно-захисної зони підприємства до меж, на яких санітарні та екологічні нормативи якості навколишнього середовища відповідають встановленим вимогам. Підприємство зацікавлене у розробці проекту обґрунтування розміру санітарно-захисної зони та затвердження межі санітарно-захисної зони в якості лінії містобудівного регулювання, так як в даному випадку підприємство захищає себе від необґрунтованих претензій з боку людей, що проживають поруч, претензій з боку місцевих органів державного природоохоронного та санітарного контролю, так і від незаконних спроб побудувати нове житло або інші об’єкти в середовищі СЗЗ з погіршеними показниками якості життя, в межах встановленої СЗЗ. Співпраця з НВП «Екозахист» – найкоротший шлях до екологічно безпечного бізнесу.



