fbpx
+38 (044) 496-01-20

Екологічна оцінка території (ESA)

Проведення екологічної оцінки території

Екологічна оцінка території (Environmental Site Assessment) допомагає виявити аспекти діяльності, які можуть призвести до значного шкідливого впливу на навколишнє середовище і пов’язаним ризикам.

Для проведення екологічної оцінки території НВП «Екозахист» застосовує міжнародні стандарти серії ISO і BS 10175:2001, в яких визначені процедури відбору проб ґрунту та води, способи поводження з відібраними пробами та їх зберігання, підходи до дослідження ділянок в зоні міської і промислової забудови.

Екологічна оцінка території (Environmental Site Assessment)

НВП «Екозахист» надає повний комплекс послуг екологічних досліджень території, включаючи: буріння свердловин, відбір проб, хімічний аналіз проб в найкращих лабораторіях, zero-baseline assessment і визначення потенційних ризиків.

 

Етапи екологічної оцінки

Основні стадії проведення екологічної оцінки території:

 • Стадія I – Попереднє дослідження території (Preliminary Investigation)
 • Стадія II – Дослідження території (Exploratory Investigation)
 • Стадія III – Детальне дослідження території (Main Site Investigation)

 

Екологічна оцінка території (Environmental Site Assessment) - Фото №2

Стадія I–Попереднє дослідження території (Preliminary Investigation):  включає в себе вивчення наданої документації, відвідування й огляд ділянки. На даній стадії НВП «Екозахист» вивчаються історичні дані та інші джерела інформації щодо використання території, дані про властивості ґрунту, геології, педології, гідрології ділянки і стану навколишнього середовища. На стадії попереднього дослідження можливо зробити первинні висновки про забруднення досліджуваної території у вигляді складання концептуальної моделі забруднення із зазначенням виду, місць і зони забруднення на ділянці. У результаті попереднього дослідження НВП «Екозахист» також визначаються потенційні ризики для населення і навколишнього середовища і, в разі необхідності, приймається рішення про проведення додаткових досліджень (стадія II), а також складаються рекомендації для подальших дій і заходів.

Екологічна оцінка території (Environmental Site Assessment)                                       - Фото №3

Стадія II–Дослідження території (Exploratory Investigation):  включає в себе проведення досліджень на території, відбір НВП «Екозахист» проб, донних відкладень, поверхневих і ґрунтових вод, хімічний аналіз відібраних проб. Отримані НВП «Екозахист» дані та інформація потім вивчаються для перевірки правильності висновків попереднього обстеження. При необхідності, фахівцями НВП «Екозахист» проводиться дослідження інших екологічних чинників концептуальної моделі забруднення території. У цілому, дана стадія є якісним, а не кількісним дослідженням. У результаті дослідження території НВП «Екозахист» визначається необхідність продовження детального дослідження (стадія III). Аналіз проб виконується лабораторією.

Екологічна оцінка території (Environmental Site Assessment) - Фото №4

Стадія III–Детальне дослідження території (Main Site Investigation): визначає кількісно рівень і поширення забруднення на території. Дана стадія дає НВП «Екозахист» можливість надати Замовнику повну оцінку ризиків забруднення ділянки для населення і навколишнього середовища, а також дозволяє детально розробити і визначити вартість відновлювальних заходів.

 

Екологічна оцінка території (Environmental Site Assessment)                                       - Фото №5

Екологічна оцінка територій НВП «Екозахист»

Головна мета проектів екологічного консалтингу в сфері екологічної оцінки території (Environmental Site Assessment) – збереження балансу між вимогами екологічного законодавства і цілями розвитку бізнесу на досліджуваній ділянці, забезпечення запобігання негативного впливу господарської діяльності на якість навколишнього середовища на ділянці, а для власників бізнесу – уникнення обтяжень фінансовими та юридичними зобов’язаннями по відшкодуванню заподіяної попередніми власниками (користувачами) екологічної шкоди і відновлення навколишнього середовища. 

Екологічна оцінка території (Environmental Site Assessment) - Фото №6

Консалтингові послуги НВП «Екозахист» з питань охорони навколишнього середовища, в сфері екологічної оцінки території (Environmental Site Assessment) затребувані на різних стадіях інвестиційної та підприємницької діяльності: 

 • при виборі/відведенні земельної ділянки;
 • під час будівництва на існуючій ділянці, та реконструкції на ній об’єктів різного призначення;
 • при купівлі/продажу комерційної та промислової нерухомості на ділянці;
 • при отриманні фінансування від міжнародних фінансових організацій;
 • на предпроектній стадії інвестиційного проекту на певній території, і в процесі розробки проектної документації в прив’язці до конкретної ділянки;
 • при здійсненні господарської діяльності на ділянці, екологічний стан якої не є відомим.
Екологічна оцінка території (Environmental Site Assessment)                                       - Фото №7

Отримати консультацію еколога

Якщо у Вас є будь-які питання, Ви можете звернутись за допомогою до нашого фахівця

Отримати консультацію еколога