fbpx
+38 (044) 496-01-20

Ідентифікація потенційно небезпечних об'єктів (ПНО)

Визначення потенційно небезпечних об’єктів

Потенційно небезпечним об’єктом (ПНО) є об’єкт, на якому можуть використовуватися або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються небезпечні речовини, біологічні препарати, а також інші об’єкти, що за певних обставин можуть створити реальну загрозу виникнення аварії.

Ідентифікація потенційно небезпечного об’єкта – процедура виявлення на об’єкті джерел та чинників небезпеки, на підставі яких об’єкт визнається потенційно небезпечним.

Ідентифікація та паспортизація потенційно небезпечних об’єктів (ПНО)

Ідентифікація ПНО

Дана процедура проводиться згідно Методики ідентифікації потенційно небезпечних об’єктів затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи № 98 від 23.02.2006 року.

НВП «Екозахист» займається ідентифікацією підприємств, які внаслідок своєї експлуатації створюють ризик виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру. Ця процедура дозволяє для суб’єкта господарювання скласти та узгодити в Державного інспектора з нагляду у сфері цивільного захисту Повідомлення про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки.

Ідентифікація та паспортизація потенційно небезпечних об’єктів (ПНО) - Фото №2

Під час ідентифікації ПНО до уваги беруться внутрішні чинники (споруди, обладнання, процеси, речовини, які виробляються, переробляються та транспортуються на підприємстві) та зовнішні чинники (інфраструктурні об’єкти та споруди). Останні не пов’язані з роботою об’єкта, але можуть стати причиною аварії та впливати на розвиток НС.

 

Паспортизація потенційно небезпечних об’єктів (ПНО)

Крім ідентифікації ПНО НВП «Екозахист» оформляє для суб’єктів господарювання паспорти ПНО. Паспорт потенційно небезпечного об’єкта – документ визначеної форми, який містить структуровані дані про окремий потенційно небезпечний об’єкт.

Форма паспорту визначається Положенням про паспортизацію потенційно небезпечних об’єктів затвердженим наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи № 338 від 18.12.2000 року

Ідентифікація та паспортизація потенційно небезпечних об’єктів (ПНО)                                       - Фото №3

Паспортизація потенційно небезпечного об’єкта – процедура підготовки і надання паспорта потенційно небезпечного об’єкта. Оформлений належним чином паспорт ПНО подається на розгляд до Державного департаменту страхового фонду документації. За результатами його розгляду суб’єкт господарювання вноситься до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів з присвоєнням йому реєстраційного номера або отримує вмотивовану відмову в реєстрації ПНО. Співпраця з ТОВ НВП «Екозахист» в частині ідентифікації та паспортизації ПНО зведе до мінімуму Ваші ризики щодо некоректності оформлення вищевказаної технічної документації та отримання відмов в її узгодженні та/або реєстрації.

Ідентифікація та паспортизація потенційно небезпечних об’єктів (ПНО) - Фото №4

Отримати консультацію еколога

Якщо у Вас є будь-які питання, Ви можете звернутись за допомогою до нашого фахівця

Отримати консультацію еколога