fbpx
+38 (044) 496-01-20

Оцінка забруднення азбестом

Ризики забруднення азбестом

Докази канцерогенності азбесту для людей визнані переконливими. Згідно з класифікацією Міжнародного агентства з дослідження раку (IARC), що є складовою частиною Всесвітньої організації охорони здоров’я – (ВООЗ), азбест належить до групи І канцерогенного ризику, тобто є безумовним канцерогеном для людини. 

Незважаючи на те, що полімерні продукти довговічніші ніж натуральний азбест, вартість їх виробництва в 6-10 разів вища. Тому, боротьба між полімерами й азбестом на ринку будматеріалів триває вже декілька років.

Оцінка забруднення азбестовмісними матеріалами

Азбестоцементне виробництво в Україні відоме понад 100 років. Азбоцементна галузь країни нараховує близько 10 підприємств, які виробляють більше трьох тисяч найменувань продукції. Найбільша частка виробництва азбестоцементної галузі належить шиферу, покрівельним фасадам, азбестоцементним трубам. Близько 90% дахів в Україні покрито азбестоцементним шифером. Окрім шиферу галузь виробляє також покрівельні фасади, азбестоцементні труби та азбестотехнічні вироби.

Оцінка забруднення азбестовмісними матеріалами - Фото №2

Оцінка забруднення азбестом з НВП «Екозахист»

Послуги, що пропонуються НВП «Екозахист» в сфері оцінки забруднення асбестом (Asbestos survey):

 • інспекція споруд/будівель;
 • відбір проб (об’єднана проба);
 • моніторинг якості повітря;
 • оцінка ризиків/ступеня впливу забруднення азбестом;
 • розроблення плану заходів щодо зниження забруднення азбестом;
 • проведення навчання персоналу.
Оцінка забруднення азбестовмісними матеріалами                                       - Фото №3

Фахівці НВП «Екозахист» в своїй діяльності по проведенню обстежень на наявність азбестовмісних матеріалів, оцінки ризиків та управління проектами з виявлення азбестовмісних речовин використовують вимоги Директиви 87/217/ЄЕС «Щодо запобігання та зменшення забруднення навколишнього середовища азбестом».

В разі, якщо Ваш об’єкт нерухомості необхідно дослідити на наявність/відсутність азбестовмісних матеріалів, та отримати відповідний висновок – звертайтесь до аудиторів та технічних експертів НВП «Екозахист».

 

Оцінка забруднення азбестовмісними матеріалами - Фото №4

Отримати консультацію еколога

Якщо у Вас є будь-які питання, Ви можете звернутись за допомогою до нашого фахівця

Отримати консультацію еколога