fbpx
+38 (044) 496-01-20

Іідентифікація об'єктів підвищеної небезпеки (ОПН)

Порядок ідентифікації та декларування об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН)

Суб’єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один потенційно небезпечний об’єкт чи який має намір розпочати будівництво такого об’єкта, організовує проведення його ідентифікації.

Потенційно небезпечний об’єкт вважається об’єктом підвищеної небезпеки (ОПН) відповідного класу у разі, коли значення сумарної маси небезпечної або декількох небезпечних речовин, що використовуються або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються на об’єкті, дорівнює або перевищує встановлений норматив порогової маси.

Порядок ідентифікації та декларування об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН) визначається ПКМУ від 11.07.2002 року № 956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки».

Ідентифікація та Декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН)

НВП «Екозахист» проводить ідентифікацію ОПН на замовлення суб’єктів господарської діяльності з метою визначення, того, чи належить він до об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН). Результати ідентифікації відображаються в «Повідомленні про результати ідентифікації ОПН», яке в подальшому подається на розгляд в орган Держпраці. Результатом розгляду Повідомлення може бути внесення ОПН до Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки, видача листа про те, що потенційно небезпечний об’єкт не являється об’єктом підвищеної небезпеки або відмова із пропозицією доопрацювати подане Повідомлення.

Ідентифікація та Декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН) - Фото №2

Декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН)

Згідно Порядку декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки затвердженого ПКМУ від 11.07.2002 року № 956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки» суб’єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки, організовує розроблення і складання декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки (далі – декларація безпеки).

Декларація безпеки складається за формою згідно із додатком визначеної форми на основі дослідження суб’єктом господарювання ступеня небезпеки та оцінки рівня ризику виникнення аварій, що пов’язані з експлуатацією цих об’єктів.

Ідентифікація та Декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН)                                       - Фото №3

Для об’єктів підвищеної небезпеки, що експлуатуються, декларація безпеки складається як самостійний документ, а для об’єктів підвищеної небезпеки, що будуються (реконструюються, ліквідуються), – як  складова частина відповідної проектної документації.

Фахівці НВП «Екозахист» володіють успішним досвідом оформлення та подальшого супроводу Декларацій безпеки ОПН як на етапі незалежної експертизи так і на етапі подачі їх до органів державної влади.

Ідентифікація та Декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН) - Фото №4

Отримати консультацію еколога

Якщо у Вас є будь-які питання, Ви можете звернутись за допомогою до нашого фахівця

Отримати консультацію еколога