fbpx
+38 (044) 496-01-20

Про оцінку впливу на довкілля

НВП «Екозахист» володіє багаторічним успішним досвідом у виконанні проектів з оцінки впливів на навколишнє середовище, згідно вимог чинного українського законодавства та ДБН А.2.2-1-2003, в т. ч. з організацією проведення громадських слухань, подачею матеріалів ОВНС на узгодження та експертизу, супроводом в отриманні дозвільної документації для об’єктів, різних за класами наслідків (СС1, СС2, СС3), галузевої спеціалізації та регіональним розташуванням.

 

Розробка матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)

Будь-яке підприємство, яке планує здійснити інвестиційний проект, який може здійснювати впливи на навколишнє середовище, повинен інформувати відповідні органи місцевого самоврядування, на землях яких реалізовуватиметься проектна діяльність такого об’єкта Заявою про наміри. Організації, які займаються передпроектними та проектними розробками, зобов’язані збирати відповідну інформацію щодо стану навколишнього середовища в місці, де планується розміщення об’єкта, та готувати матеріали ОВНС в складі документації щодо такого інвестиційного проекту згідно ДБН А.2.2-3-2014.

Розробка матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) - Фото №2

Організації-розробники ОВНС повинні мати у своєму складі відповідальних виконавців (інженерів-проектувальників), які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат Мінрегіону на дану діяльність. ТОВ НВП «Екозахист» має право на проведення робіт з ОВНС у відповідності з вищенаведеними вимогами, оскільки в складі нашої компанії працюють виключно високопрофесійні, атестовані інженери-проектувальники з ОВНС.

До 17.02.2011 р. екологічна експертиза проектної документації з матеріалами ОВНС в Україні проводилась як окремий процес – фахівцями територіальних органів Мінприроди. Тепер цю функцію виконують сертифіковані Мінрегіоном України експерти-екологи.

Розробка матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)                                       - Фото №3

Взагалі, процес комплексної експертизи проектної документації згідно ст.31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» здійснюють сертифіковані експерти з питань санітарних, епідеміологічних, екологічних норм безпеки праці, збереження енергії, протипожежної безпеки, технології, ядерної та радіаційної безпеки. Мета експертизи – розглянути і схвалити розроблену проектну документацію (в тому числі документацію ОВНС). Експертиза, зазвичай, проводиться в межах 90 днів.

Якщо експертна організація робить висновок, що проектна документація відповідає чинним нормам, і що проект не матиме шкідливих екологічних наслідків, проект переходить на наступну (робочу) стадію планування (РД). На цій стадії ОВНС стає основою для конкретизації екологічних передумов для закупівлі обладнання і розміщення споруд, і дозволяє розробити експлуатаційні документи і матеріали з техобслуговування, щоб гарантувати введення в експлуатацію об’єкта в екологічно прийнятний спосіб.

Розробка матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) - Фото №4

Звіт з ОВНС – це одна з головних підстав для надання дозволів на реалізацію проекту уповноваженими регуляторними органами в Україні (зокрема, дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря в момент вводу підприємства в експлуатацію). Процес затвердження ОВНС регулюється відповідальним експертом з питань охорони навколишнього середовища та керівником експертної організації. Процес видачі дозволу на підготовчі та будівельні роботи координується регіональним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Фахівці НВП «Екозахист» в оптимальні терміни професійно виконають оцінку впливів на навколишнє середовище (ОВНС) для Вашого об’єкта (проекту), а також нададуть високоякісні послуги по супроводу отримання позитивного експертного звіту щодо проектної документації в частині екологічної та санітарної безпеки.

Розробка матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС)                                       - Фото №5

Отримати консультацію еколога

Якщо у Вас є будь-які питання, Ви можете звернутись за допомогою до нашого фахівця

Отримати консультацію еколога